Van Gölü Çevresinde Efsaneler, Tarih ve Lezzet…

4 gün sürecek benzersiz bir Van Gölü seyahati bizi bekliyor.

 

8-11 Nisan 2019 / 3 Gece 4 Gün  

 

Uzun yıllar boyunca Urartular'a başkentlik yapmış olan Tuşpa Kalesi, Akdamar adasında eşsiz taş kabartmaları ile tanınan Kutsal Haç Kilisesi, Urartu mimarisinin en ilginç eserlerinden birisi olan Çavuştepe Kalesi ve saray kalıntıları, Osmanlı dönemine ait, yakın zamanda restore edilen heybetli Hoşap Kalesi, Selçuklu dönemine ait kümbetler, taş eserler, doğa harikası Nemrut krater gölü bu gezide göreceğimiz yerler arasında.

Urartular, Ermeniler, Selçuklular, İlhanlılar ve Osmanlılardan kalan benzersiz eserler… Yerel halkın Van denizi olarak tanımladığı muhteşem bir göl ve çevresinde volkanik dağlar, krater gölleri, vadiler, şelaleler… Binlerce yıllık tarihi, efsanaleri, masalları ile antik Urartu kentleri, kaleler, kiliseler… Yöreye has lezzetler: Dağlarından toplanan otlarla yapılan nefis Van otlu peyniri, benzersiz Van kahvaltısı, Ciriş Pilavı, Kürt köftesi, Van ciğer gibi leziz yemekle, tatlı su balıkları ve inci kefali…

 

1. Gün

IST. Sabiha Gökçen’den sabah erken uçuşla 09:05'te VAN şehrine varış. Önce güzel bir Van Kahvaltısı. Keyifli ve lezzetli kahvaltının ardından Van şehrinde Tuşpa Kalesi ve eski Van kenti harabeleri kale ve çevresindeki önemli tarihi yapıları gezeceğiz. Akşamüzeri Van’ın Geleneksel Değerleri ve elsanatlarını görmek üzere bir alışveriş molası yapıp Oradan Van kedi evini gezeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Van Gölü’nü izleyerek Gevaş-Tatvan üzerinden Ahlat’a doğru yolculuk yapacağız. Tatvan ilçesini gezdikten sonra öğlen yemeği için kısa mola ardından Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü’nü gezip Van Gölü’nün kuzeyine doğru yol alacağız. Günün bir diğer önemli ziyareti, Selçuklu ve Beylikler Dönemi kültürünün en iyi görülebildiği yerlerden birisi olan Ahlat gezisi sonrasında Van’a dönüş: Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün

Sabah kahvaltı sonrası, Urartular’ın önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe gezisi ve sonrasında Urartu Dönemi’nden başlayıp Osmanlı Dönemi’ne kadar devam eden tarihi kale Hoşap Kalesi’i ziyaret edeceğiz. Serbest öğlen yemeği için göl kıyısında mola verdikten sonra Akdamar Adası'na tekne ile ulaşıp bölgenin en önemli kültürel ve mimari değerlerinden birisi olan Akdamar Kilisesi’ni göreceğiz. Akşam üzeri Van yolu dönüşünde sürpriz bir ziyaret sonrası otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama.

 

4. Gün

Sabah erken yapılacak kahvaltının ardından otelimizden valizlerimiz ile ayrılıp Doğubeyazıt'a doğru hareket ediyoruz. Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'ni gördükten sonra bölgenin en önemli tarihi anıtlarından birisi olan İshak Paşa Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonlarını gördükten sonra Iğdır’a doğru yola çıkıp Türk Hava Yollarının 18:40 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 21:05'te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve gezimizin sonu.

 

Önerilen Uçuş Detayları 

Gidiş   : 08/04/2019 PEGASUS PC 2500 SAW > VAN saat 07:00 > 09:05 varış

Dönüş : 11/04/2019 THY TK 2751 VAN > IST saat 18:40 > 21:05 varış

 

Genel Şartlar 

* Bu gezi için öngürülen oteller VAN Şehrindeki 4* standart otellerdir.

* Bu gezi için öngörülen uçaklar yukarıda belirtilmiştir. Gezi bedeline uçak fiyatı dahil değildir.

* Gezilerimiz ortalama 20 kişilik gruplarla gerçekleştirilmektedir.

* Bu gezide konaklanacak otelde alınacak 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği dahildir. Otelde kahvaltılar açık büfe, akşam yemekleri set menü veya açık büfe olarak verilecektir.

* Öğlen yemekleri gezi bedeline dahil değildir. Yemekleri, rotamızın müsaade ettiği ölçüde, otantik ve yöresel lezzetleri tadabileceğimiz restoranlarda alacağız.

 

Gezi Ücreti ve Ödeme Şekli:      

2/3 kişilik odada kişi başı konaklama bedeli*

    1.100 TL  

Tek kişilik odada konaklama farkı

    180 TL    

 

 

Ön Rezervasyon Formu

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler 

* 3 Gece 4* Otel Konaklaması (Oda / kahvaltı)

* 3 Akşam Yemeği

* Özel VAN Sabah kahvaltısı

* Lüks araçlar ile Ulaşım

* Akdamar Adası Tekne Turu

* Keyifkurdu Uzman Rehberlik Hizmeti

* TURSAB Zorunlu Seyahat Sigortası

* Kulaklık Ses Sistemi

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler 

* Van Uçak - Gidiş ve Dönüş Biletleri (Hariç)

* 3 Öğlen yemeği (Opsiyonel)

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Girişleri Ücretleri (Müzekart Tavsiye Edilir)

 

 

Tüm gezi organizasyonlarımız, Türsab üyesi 1312 nolu ABV Turizm LTD. işbirliği ile yapılmaktadır.

 

Yorum eklemek için giriş yapın

E-Bülten Aboneliği

ÜYE GİRİŞİ

res severa verum gaudium

KeyifKurdu @ INSTAGRAM

kk ig screenshot web mid son