Perşembe, 14 Temmuz 2011 14:49

JAmZZ Ustalarla Jam Session

Bu yıl 21'nci yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali, ilk kez düzenlecek "JAmZZ" Genç Yetenekler Yarışması ile amatör caz müzisyenlerini, profesyonel caz sanatçılarıyla sahnede buluşturuyor.

21. AKBANK CAZ FESTİVALİ
"JAmZZ" Genç Yetenekler Yarışması

Akbank 21. Caz Festivali'nin bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek sürprizlerinden biri de: "JAmZZ" Genç Yetenekler Yarışması. Daha önce bir müzik kariyeri olmayan, 30 yaşını aşmamış amatör genç yeteneklere, Festival'in bir parçası olma ve profesyonel sanatçılarla birlikte sahneye çıkma imkanı sunan projeye katılmak isteyen adaylar, 1 Haziran - 15 Eylül tarihleri arası bireysel başvurularını yapabilirler. "Nefesli", "Vurmalı", "Telli", "Tuşlu" ve "Vokal" olmak üzere beş ayrı kategoride başvuruların alınacağı projenin ön elemesi için, adayların, hazırladıkları iki performansına yer veren bir adet demo CD, kısa öz geçmişleri ve müzik tarzını anlatan ön yazısı ve bir fotoğrafı ile en geç 15 Eylül 2011 Perşembe günü'ne kadar Akbank Sanat Beyoğlu adresine Akbank Caz Festivali/Jamzz konu başlığı ile ulaştırmaları gerekiyor.

Ön eleme sonrası jüri heyeti tarafından belirlenen, "en iyi performans", "en iyi doğaçlama" ve "en iyi yorum" kategorilerinde dereceye girenlerle bir atölye çalışması yapılacak ve yetenekli genç cazcılar Akbank 21. Caz Festivali kapsamında profesyonel cazcılar ile halka açık olarak gerçekleştirilecek JAmZZ'da sahne alacak.

Detaylı Bilgi

 

Yorum eklemek için giriş yapın

E-Bülten Aboneliği

ÜYE GİRİŞİ

Güncel Etkinlikler

Etkinlik yok

res severa verum gaudium

KeyifKurdu @ INSTAGRAM

kk instagram screenshot web mid 190513