24 Eylül 2019 Kategori: Kültürel...

Kadim Kent Diyarbakır ve Edebiyat

Ahmed Arif’ten, Sezai Karakoç’a  Cahit Sıtkı Tarancı‘dan Mıgırdiç Margosyan’a edebiyatımıza derin izler bırakan şair ve yazarlar kentin yaşamını, kültürünü, hoşluklarını ve acılarını anlatır dizelerinde…

31 Temmuz 2019 Kategori: Özel turlar

Doğal-tarihsel ve kültürel özelliklerinin yanı sıra özgün mimari dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ'ne aday gösterilmiş "Tarihi Kentler Birliği" üyesi Kemaliye (Eğin)'e gidiyoruz. 

Dereleri hüzünlü akan, havasında – suyunda ve sofrasında acı eksik olmayan Tunceli'yi; yokluklar içindeyken bir komünist başkanın dokunuşuyla yıldızı parlayan Ovacık köyü; Munzur ve Halbori Gözeleri'ni gezeceğiz.

26 Temmuz 2019 Kategori: Özel turlar

İnsanlık tarihinin bilinen en eski kült merkezi Göbeklitepe’den yola çıkıp Nemrut’a Tanrıların tahtı Nemrut'a efsanevi bir yolculuk yapacağız...
Neolitik dönem ilahları ile Doğu ve Batı mitolojisindeki tanrıların arasındaki bağları keşfedeceğiz...
Her ikisi de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan 2 önemli ören yerini tek gezide göreceğiz.

19 Temmuz 2019 Kategori: Özel turlar

Bir kültür, lezzet ve edebiyat gezisi...

Mezopotamya ile Anadolu medeniyetlerinin geçiş bölgesinde, dillerin - dinlerin - ırkların ve kültürlerin birbirine karıştığı; hepsini birden çevreleyen surların içinde birlikte yoğruldukları bir kente yolculuk yapıyoruz.

18 Temmuz 2019 Kategori: Kültürel...

İstanbul’da Kırkçeşme Suları

İstanbul'da, Saraçhane’den Unkapanı’na giderken Bozdoğan Kemeri’nin hemen ayağında bulunan Kırkçeşmeler'i Kanûnî Sultan Süleyman’ın emriyle Mimar Sinan inşa etmiştir.

Kırkçeşme Su sistemi, ilk olarak Roma Devrinde I. Theodosius tarafından yaptırıldığı kabul edilen, Belgrat Ormanlarından yüzeysel suları toplayan büyük bir isale ve dağıtım sistemi olarak yapılmıştır.

E-Bülten Aboneliği

ÜYE GİRİŞİ

res severa verum gaudium

KeyifKurdu @ INSTAGRAM

kk instagram screenshot web mid son