Normandiya Gezisi - 09/2020

Vikingler'in Fransa'daki ülkesi: Normandiya'ya gidiyoruz... 

Fransa'nın kuzeybatısında, Empresyonizm'in doğduğu topraklarda; Normandiya'da 5 gün ve 4 gece, sanat, kültür ve lezzet dolu bir gezi bizi bekliyor. 

Unesco listesinde yer alan 2. Dünya savaşından sonra mimar Auguste Perret tarafından yeniden yaratılan Le Havre. Muhteşem bir coğrafyada kireç taşından devasa falezleri ile dünyaca ünlü Etretat, Manş denizi kıyısındaki ilginç kasabalar: Le Havre, Honfleur, Arromanches-les-Bains, Caen göreceğimiz diğer yerlerden bazıları...

11. yy Fransa tarihinden bir kesiti çizgi film sahneleri gibi anlatan, büyüklüğü ve betimlediği olaylar nedeniyle eşsiz bir eser olan Bayeux Halısını görüp Monet'nin, Renoir'ın, Pissarro'nun izinde, sanatta empresyonist akımın doğduğu büyülü coğrafyayı keşfedeceğiz. İnsanlık tarihinin gördüğü en büyük amfibik askeri harekatın gerçekleştirildiği sahilleri ve savaşın arkasında bıraktığı acı izleri göreceğiz.

Marmite gibi deniz ürünleri yemekleri, bölgenin leziz peynirleri, elma şarabı Cidre ve tabii ki Normandiya’ya özgü Calvados tadarak  #rafinedeneyimler yaşayacağız.

Planlanan Gezi Tarihi : 23-27 Eylül 2020


Gezi Hakkında Bilgi İstiyorum


Tüm gezi organizasyonlarımız, Türsab üyesi 6293 nolu ITFTUR Ltd. Şti. işbirliği ile yapılmaktadır.

Ek Bilgiler

  • Planlanan Tarih: 23-27 Eylül 2020
  • Gün Sayısı: 5 gün - 4 Gece
  • Güncel Durumu: Planlama Aşamasında
Yorum yapmak için oturum açın

Sosyal Medya