Mardin, Midyat, Hasankeyf - 05/2020

Yıllar öncesinden donmuş bir fotoğraf kareleri: Mardin, Midyat, Dara ve Hasankeyf

Taşın şiir olduğu - dille geldiği kent Mardin; tarih, görkem ve hüznün kenti Hasankeyf; Süryani kültürünü yaşatan yer Midyat... Yezidi gelenklerini yaşatan köyler ve büyülü bir antik kent ile DARA... Eski patriklik merkezi olan Deyr ul Zafaran manastırı 

Özel bir gezi tasarladık: Keyifli hikayeler eşliğinde tüm Mardini'i ve yakın çevresini karış karış gezeceğiz. Muhteşem fotoğraf kareleri yakalayacağız abbaralarda, köşkler, hanlar, camiler arasında, terkedilmiş köylerin kiliselerinde ve halen yaşayan süryani manastırlarında sokak sokak gezeceğiz. 

Ezan sesi ile Süryanice ilahilerin karıştığı törenleri; Kürtçe ağıtlarla Türkçe türkülerin bir arada söylendiği düğünleri; 5 dilden bağrışıp koşuşturan çocukların sokaklarda oynadığı muazzam bir kültür mozaiğini keşfe gidiyoruz.

Hem görsel bir şölen, hem de bir LEZZET ŞÖLENİ

Özgün gastro-kültürel bir gezi tasarladık. En özel mekanlarda yöre yemeklerini ve lezzetlerini tadacağımız leziz, enfes, unutulmaz bir mutfak deneyimi bizi bekliyor...

hasankeyf 1 edit web lo 360x250
mardin sofrasi kasikla 360x250
mardin noel2 360x220
 

 

Planlanan Gezi Tarihi : 7 - 10 Mayıs 2020

 
Tüm gezi organizasyonlarımız, Türsab üyesi 6293 nolu ITFTUR LTD.ŞTİ. işbirliği ile yapılmaktadır.

Ek Bilgiler

  • Planlanan Tarih: 7-10 Mayıs 2020
  • Gün Sayısı: 4 gün - 3 Gece
  • Güncel Durumu: Planlama Aşamasında
Bu kategoriden diğerleri (önceki-sonraki makaleler): « Urfa - Göbeklitepe - Harran - 03/2020 Hatay Kültür, Lezzet - 2020 »
Yorum yapmak için oturum açın