Antep, Urfa Gezisi - Nisan 2020

Aileler ve çocuklar için tasarlanmış özel bir etkinlik; Antep, Urfa, Göbeklitepe, Harran gezisi. 

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, 12 bin yıllık, insanlık tarihini değiştiren, dünyanın bilinen en eski kült merkezi olan, görkemli ve bir o kadar da gizemli Göbeklitepe’yi keşfe çıkıyoruz. 

Gezimize Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Hanları, hamamları, bakırcılar - çarıkçılar- kumaşçılar - yemişçiler çarşıları ile muhteşem Antep sokakları, ilginç yerel yapıları eski konakları ile yüzlerce yıllık  tarihi mahalleler ve Antep Oyun ve Oyuncak Müzesi bizi bekliyor. 

Gezimizde sular altında kalmış Halfeti ve Birecik'de yokolma tehlikesi altında kalan ve korumaya alınan Kelaynak Kuşlarını da ziyaret edeceğiz. 
peygamberler şehri Urfa'da ise Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Şanlıurfa Kalesi'ni görüp Gümrük Hanı'nında kahve molası vereceğiz.

Yeni açılan Urfa Müzesi'ni ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi'ni göreceğimiz yerler arasında.

Leziz yemekleriyle Şanlıurfa ve Gaziantep kentlerini keşfe çıkıyoruz.

Bir gastronomi merkezi olarak UNESCO yaratıcı şehirler ağında yer alan Gaziantep'in mutfağını keşfedeceğiz. 
Anadolu tarihini etkileyen tüm önemli uygarlıkların yerleştiği ve iz bıraktığı kadim şehir Urfa’nın, ilginç tarihi yapılarını görüp rengârenk otantik çarşılarını, hamamlarını, daracık sokaklarını, yöresel mimarisini gezip, leziz yemeklerinden tadacağız.

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran; 

#UNESCO 'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Antik KentiHarran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, şehir surları da göreceğiz.

 

Planlanan Gezi Tarihi : 4-7 Nisan 2020 

 

Gezi Hakkında Bilgi İstiyorum


 

 

Tüm gezi organizasyonlarımız, Türsab üyesi 6293 nolu ITFTUR Ltd. Şti. işbirliği ile yapılmaktadır.

Ek Bilgiler

  • Planlanan Tarih: 4-8 Nisan 2020
  • Gün Sayısı: 4 gün - 3 Gece
  • Güncel Durumu: Planlama Aşamasında
Bu kategoriden diğerleri (önceki-sonraki makaleler): « Van Gölü ve Çevresi Gezisi - 04/2020 Urfa - Göbeklitepe - Harran - 03/2020 »
Yorum yapmak için oturum açın

Sosyal Medya