Urfa - Göbeklitepe - Harran - 03/2020

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göbeklitepe'yi ve Harran'a gidiyoruz

12 bin yıl öncesine tarihlenen, insanlık tarihini değiştiren, dünyanın bilinen en eski kült merkezi olan, görkemli ve bir o kadar da gizemli Göbeklitepe’yi keşfe çıkıyoruz. 

Leziz yemekleriyle Urfa kentini keşfe çıkıyoruz

Anadolu tarihini etkileyen tüm önemli uygarlıkların yerleştiği ve iz bıraktığı kadim şehir Urfa’nın, ilginç tarihi yapılarını görüp rengârenk otantik çarşılarını, hamamlarını, daracık sokaklarını, yöresel mimarisini gezip, leziz yemeklerinden tadacağız.

Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Camii, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ile Urfa gezisi sonrasında Gümrük Hanı'nında kahve molası vereceğiz.

Yeni açılan Urfa Müzesi'ni ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi'ni göreceğimiz yerler arasında.

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran; 

#UNESCO 'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Antik KentiHarran Ulu Camii, Harran Üniversitesi, konik kubbeli tarihi Harran evleri, şehir surları da göreceğiz.

Başka gezilerde gidilmeyen - Bazda Mağaraları, Han el-Barur Kervansarayı, Şuayip Şehri ve Soğmatar Antik Kenti göreceğimiz diğer ilginç yerler arasında…

 

Planlanan Gezi Tarihi : 27-29 Mart 2020 

 

 

Tüm gezi organizasyonlarımız, Türsab üyesi 6293 nolu ITFTUR Ltd. Şti. işbirliği ile yapılmaktadır.

Ek Bilgiler

  • Planlanan Tarih: 27-29 Mart 2020
  • Gün Sayısı: 3 gün - 2 Gece
  • Güncel Durumu: Planlama Aşamasında
Bu kategoriden diğerleri (önceki-sonraki makaleler): « Antep, Urfa Gezisi - Nisan 2020 Mardin, Midyat, Hasankeyf - 05/2020 »
Yorum yapmak için oturum açın

Sosyal Medya