Öğrenceli Geziler - Öğrenirken Eğlen, Keşfet

keyifkurdu cocuk ogrenceli geziler 865x553

Kültür, Sanat ve Tarih Eğitiminde Avrupa Standartlarında etkinlikler

Kültür eğitimine gerçek anlamda önem veren; çağdaş anlamda kültür, tarih ve sanat bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek isteyen okullar için “EĞİTİCİ KÜLTÜR GEZİLERİ“ / özel tasarlanmış okul gezileri düzenliyoruz. Avrupa'nın, eğitimde ileri ülkelerinde uygulanan Oyunsu Eğitim - Yaratıcı Drama gibi çağdaş tekniklerle müze ve ören yerlerini geziyoruz. 

Mevcut eğitim sistemi, maalesef "Sanat" "Tarih" ve "Kültür Eğitimi" konularına yeterince önem vermemektedir. Okulların organize ettiği kültür gezileri genellikle hocaların bilgi ve imkanları doğrultusunda yapılmakta; bazen, öğrenciler sadece müfredat gereği olduğu için müzelere götürülüp en kısa sürede gezi yapılıp - bir de müze önünde toplu fotoğraflar çekilerek – program tamamlanmaya çalışılmaktadır.

İyi eğitim verme kaygısını taşıyan kurumlarda bile okul gezileri öğretmen ve idarecilerin rutin işleri arasında önemini yitirmektedir.

KeyifKurdu Gezi Kulübü olarak Öğrenceli Geziler ® adı altında tescilli programımız ile özel müze gezileri ve etkinlikleri yapıyoruz.
Pedagojik formasyonu olan, kokartlı - uzman rehberler eşliğinde çocuklara “sıkıcı ve didaktik olmadan” müzeleri ve eserlerini tanıtıp doğru seçilmiş konular üzerinde planlı veya sürpriz aktiviteler sunuyoruz. 

Bu aktiviteler arasında :

  • el becerisine yönelik çalışmalar,
  • yazınsal çalışmalar, 
  • ses, koku, tat üzerinde yapılan çalışmalar, 
  • yaşayan tarih ya da sözlü tarih çalışmaları örnek gösterilebiliriz.

Müfredatı Tamamlayan Özel Eğitim Programı

İstanbul'u tarihi katmanları ile tanımak, ülkemizde yaşamış geçmiş uygarlıkları öğrenmek ve akılda kalıcı bir tarih bilgisi kazanmak için eğitim kurumları ile işbirliği yaparak, uzun süreli bir program ile çocukların eğitimine çok önemli bir katkı sağlıyoruz. Kültür bilinci olan gençler yaratıyoruz.

Tarih, Sosyal Bilgiler, Sanat, Müzik, Resim gibi ilgili branş öğretmenleri ile işbirliği içinde geliştirilen modüler programlarda öğrencilere üç aşamalı olarak eğitim veriyoruz...

Her ünite:

  • Müze Öncesi Sınıf Çalışması
  • Müzedeki Uygulamalar ( İstanbul’da 20+ müze ve Anadolu’da 10+ müze ve ören yeri için bağımsız modüller )
  • Müze Sonrası Değerlendirme ve aktivite yapma aşamalarından oluşuyor.


Bu özel programı uygulamak isteyen kurum veya eğitmenlerin  info at keyifkurdu nokta org adresinden bize ulaşmalarını rica ederiz.

 

Yarıyıl tatili (sömestr) için “Öğrenceli Geziler” olarak hazırladığımız, Bizans İmparatorluğu’nun izleri peşinde şaşırtıcı ve etkileyici bir “Hazine Avı” gezisine gidiyoruz. Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı ve çevresindeki eserleri tarihi, kültürel, mimari ve sanatsal olarak keşfedeceğimiz, gizemli hikayelerin peşinde koşacağımız şaşırtıcı ve etkileyici bir “Hazine Avı” oyunu bizleri bekliyor.

Sömestrde çocuklar ve gençler için KeyifKurdu  olarak benzersiz etkinlikler özel "Öğrenceli Geziler" tasarladık. Arkeoloji Müzesi'nde Hazine Avı, Topkapı Sarayı'nda Osmanlı kültürü peşinde; İstanbul'un tarihi ve kültürel katmanları, Bizans Hazineleri... Çocukların anneler-babalar ile birlikte katılacağı öğretici ve eğlenceli geziler bizi bekliyor.

Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetim merkezi Topkapı Sarayı'nda çocuklar için hazırladığımız heyecanlı ve eğlenceli bir gezi. "Öğrenceli Geziler" kapsamında Topkapı Müzesi içinde özel olarak tasarladığımız “Hazine Avı” oyunu ile eğlenceli ve öğretici bir gün bizi bekliyor...

İstanbul’un kültürler ve dinler mozaiği Fener ve Balat’ta tam gün kültür gezisi ve "Hazine Avı" oyunu. Yarıyıl (sömestr) tatilinde çocuklar ve ailelerin birlikte gezip eğleneceği keyifli bir tur. “Öğrenceli Geziler” olarak çocuklar ve gençler için hazırladığımız bu özel gezide Fener/Balat semtlerindeki ilginç anıtları göreceğiz.

yaratici drama nedir

E-Bülten Aboneliği

ÜYE GİRİŞİ

res severa verum gaudium

KeyifKurdu @ INSTAGRAM

kk ig screenshot web mid son