Pandemi Sürecinde Alacağımız Önlemler - TEDBİRLER

 

Değerli KeyifKurdu Gezginleri;

 Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kültürel etkinliklerimize, tadımlarımıza ve gastro-kültürel gezilerimize sonbahardan itibaren tekrar başlıyoruz.

Tüm yaşam kurgumuzu değiştiren pandemi ve etkilerinin yaz sonunda azalacağını öngörüyoruz. Gerek alınan genel önlemlerle virüsün yayılma hızının frenlenmesi, gerek sürü bağışıklığının oluşması, gerekse bizlerin alacağı akılcı önlemler sayesinde - belirli etkinliklerimizi - Eylül ayından itibaren gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Sosyal aktivitelerin kısıtlı da olsa başladığını ve süreç içerisinde güncel/yeni kurallar ile hayatın normal akışına döneceğini düşünüyoruz.

Eylül Ayında STERİL Geziler Başlıyor

Eylül ayından itibaren, akılcı ve pratik önlemler alarak, yeniden gezmeye, keşfetmeye, yaşamdan birlikte keyif almaya başlayacağımızı düşünüyoruz.

• Tüm gezilerimizde - yıllardır yaptığımız gibi –  🎧 KULAKLIK sistemi  kullanımını zorunlu yapıyoruz. Tecrübeli gezginlerimizin bildiği gibi – ilk defa sizin açacağınız – hijyen kulaklıklar kullanıyoruz. Kulaklık sistemi aynı zamanda gezi sırasında sosyal mesafeleri korumamız için de büyük kolaylık.

  ❗Misafirlerin kendi kulaklıklarını getirmesi veya poşeti sizin açacağınız tek kullanımlık kulaklık sunulacak...
  ❗Cihazlar, size teslim edilirken özel kapalı naylon zarfa konulacak ve sizler steril naylonlar içinde boynunuza asacaksınız.

• Tüm misafirlerimize küçük bir 🚩hijyen kiti (maskeler, dezenfektan) sunacağız.
• Gezilerimize katılan misafirlerimizin gayet iyi bildiği gibi -küçük gruplarla- butik geziler yapıyoruz. Gezilerimizi 18 /20 kişi ile sınırlandırıyoruz.

🚍ARAÇ ile yapılan gezilerde hijyen önlemleri

• Araç kullanımı gereken gezilerde geziden 1 gece önce aracın iç temizliğini yaptırıp, geziden 2 saat önce de araçları dezenfekte ettiriyoruz. Ve bu işlem bizim gözetimimizde yapılacak.
• 🚌 Kullanacağımız araçları gözümüzün önünde 🚍DEZENFEKTE EDECEĞİZ.

   o Araçları her gün dezenfekte edilecek... Gerekirse, çok temas edilen yerler, kolluklar, tutamaklar vs her araç kullanımında dezenfekte edilebilir.
   o Mümkün olan her yerde ( koltuk başlıkları vs ) tek kullanımlık kullan - at malzeme kullanacağız.
   o Araç içinde maske kullanımına özen göstereceğiz.
   o Sizler için, ihtiyaç halinde yeterli MASKE ve dezenfektan bulunduracağız.
   o Araç şöförlerinin yolcu ile temasını minimize edecek önlemler aldıracağız.

• 🚩Araçlarımızda her zaman %25-30 fazla boş yer olurdu. Ve gezilerimizi geçmişte de maksimum 24 kişi ile sınırlamaya çalışırdık. Yeni normalde araçlarımızı % 50 – 60 oranda dolu olarak YARI veya daha az kapasite ile kullanacağız.
• Hijyen ve sosyal mesafe kurallarına maksimum özen gösterip küçük gruplar ile keyifli geziler yapmayı umut ediyoruz.

Keyifli Gezileri ve Leziz Deneyimleri ÖZLEDİK

📍 Sizleri ve kendimizi güvende hissedene kadar uçak seyahati yapmadan gidebileceğimiz yakın rotalar planlıyoruz. Günübirlik yürüyüş turlarına paralel olarak, genellikle hafta sonu olacak şekilde 1 veya 2 gece konaklamalı, İstanbul‘a birkaç saat mesafede bölgelere keyifli  gastro-kültürel  geziler yapacağız.

• İstanbul içinde ve yakın çevresinde - katılımcıların kendi araçları ile ulaşabileceği – geziler tasarlıyoruz.
• Herzaman keyifle yaptığımız  İstanbul içi yürüyüş turlarını – daha az katılımcı ile – yukarıdaki kurallar çerçevesinde, olabildiğince açık havada ve en az temas gerektirecek şekilde planlayacağız.
• Eylül ve Ekim ayında günübirlik – ortak araç kullanımı olmadan - veya gerektiğinde gezginlerimizin kendi araçları ile katılabileceği geziler, yürüyüş turları, etkinlikler yapacağız.

Bu gezilerde, gezginlerin kendi araçları ile katılması veya hijyen kuralları uygulanarak ortak araç tutulması mümkün olacaktır. Restaurantların hijyen kurallarına uygun hizmet verdiğini denetleyeceğiz ve mümkün olan yerlerde bahçe / teras gibi açık hava alanlarını kullanacağız. Konaklamalı rotalarda kalınacak tesislerin hijyen kurallarına uyması sıkı sıkı denetlenecek ve özellikle geniş alanlar sunan, bahçeli, belki bungalow tipi butik tesisler tercih edilecektir.

Keyifli ve sağlıklı gezilerde görüşmek dileği ile
Saygılarımızla,

KeyifKurdu Gezi Kulübü 


Sosyal Medya