keyifkurdu ogrenme seminerli geziler 865x453

Sizin için biraz kültürel, biraz tarihsel ve sanatsal, biraz da keyfi tatlar içeren seminer / geziler hazırladık. Farklı alanlarda zevkli programlar yaratıp, meraklıları ile paylaşacağımız geziler ve workshoplar ile süsledik.

Üç farklı üniteden oluşan bu program 2 seminer ve 3 gün yapılacak geziler ile tamamlanacak. Binlerce yıllık tarihimizin belki de en görkemli dönemi olan ve Osmanlı Rönesans’ı olarak tanımlayabileceğimiz 16. yy İstanbul’unu, ve Osmanlı’yı yakından tanıyacağız ve büyük usta Mimar Sinan’ın çoğunluğu İstanbul’da olan birçok önemli eserini görüp karşılaştırmalı olarak inceleyeceğiz. Kendi tanımı ile çıraklık, kalfalık ve ustalık eserlerim dediği Şehzade camisi, Süleymaniye cami ve külliyesi ve Selimiye Külliyesini sırası ile ziyaret edip mimarlık ve mühendislik dehası Sinan’ın gerçek değerini anlamaya çalışacağız.

(Seminer, Araç ile Gezi, Rehberlik / Yemek ve Müzeler Hariç)

Harvard’lı Simgebilim Profesörü Robert Langdon’un yardımı ile gizli hıristiyan tarikatlarının, haçlıların ve Bizans sırlarının peşinden İstanbul sokaklarında gezeceğiz. Yazarın son eseri Cehennem’in 467. sayfası itibariyle Langdon’un ayak bastığı İstanbul’u onun gözü ile göreceğiz. Gezimiz Arkeoloji Müzesi'nden başlıyor.

Sosyal Medya