Çocuklara ve Gençlere 2020 Yarıyıl Tatili - Sömestr - Etkinlikleri

 

Çocuğunuzla Birlikte Kültürel Geziler, Hazine Avı, Foto Safari Etkinlikleri 

Yarıyıl tatilinde (sömestr) KeyifKurdu Gezi Kulübü  olarak yine benzersiz "Öğrenceli Geziler" etkinlikleri tasarladık. Arkeoloji Müzesi'nde Hazine Avı, Topkapı Sarayı'nda Osmanlı kültürü peşinde; İstanbul'un tarihi ve kültürel katmanlarını keşif, Bizans Hazineleri Avı...

Çocukların anneler-babalar ile birlikte katılacağı öğretici ve eğlenceli geziler sizi bekliyor.

 

Pedagoji bilmi ışığında çocuklara özel tasarlanmış, keşif gezileri özel etkinlik ve aktiviteler "Çocuk Keyfi" kategorisi altında...

Pedagojik eğitim almış, kokartlı, uzman rehberler eşliğinde çocuklarla tarihi ve arkeolojik mekânlarda, ören yerlerinde, müzelerde gezi ve etkinlikler düzenledik. Bazı etkinliklerimize ebeveyn ve çocuklar birlikte katılabilirken bazı etkinlikler ise sadece çocuklar için tasarlandı. Kültürel gezilerimiz yarım gün (3-4 saat) veya tam gün sürüyorlar.

 

Öğrenceli Geziler = Eğlenme, Keşfetme, Öğrenme

Çocukları ile kaliteli vakit geçirip özel bir aktivite yapmak isteyen anne - babalar ve büyükler için birlikte yapılan geziler tasarladık. Hem gençler hem de "ruhu hep genç kalan" yetişkinler için yarışarak, eğlenerek ve keşfederek keyifli bir gün geçirmenizi hedefledik.  

"Öğrenceli Geziler" kategorisi altında “sıkıcı ve didaktik olmadan” müzeleri ve eserleri çocuklara tanıtıp uygun konular üzerinde planlı veya sürpriz aktiviteler sunuyoruz. Yaratıcılığı geliştiren küçük oyunlar, "Hazine Avı" yarışmaları çocuklarınızı ve sizi bekliyor...

Unutulmaz bir gün yaşamak isterseniz aşağıda yer alan  yarıyıl etkinlikleri takvimi ' nden keyifli bir aktivite seçebilirsiniz. 

Yarıyıl Tatili Etkinlikleri

 Detaylar için etkinliğe tıklayınız
 

Etkinlik / Gezi adı

7-10 Yaş 11+ Yaş Tarih
Süre

 

Ayasofya & Yerebatan Sarnıcı Bizans Hazineleri; Hazine Avı

 

 

 

 18 Ocak'20
 25 Ocak'20
 28 Ocak'20
 01 Şubat'20  
Yarım Gün
Biraz Mitoloji - Biraz Arkeoloji ( Antik Çağda Hazine Avı )

 

 23 Ocak'20 
25 Ocak'20
Yarım Gün


Topkapı Sarayı'nda Osmanlı Kültürü Peşinde; Hazine Avı

 


18 Ocak'20
30 Ocak'20
01 Şubat'20
Yarım Gün
Galata'dan Üsküdar'a İstanbul Kanatlarımın Altında

21 Ocak'20
30 Ocak'20
Yarım Gün

Ebeveynler ile birlikte yapılan geziler ( Tam Gün )

   

Fener / Balat Gezisi ve Hazine Avı Yarışması


19 Ocak'20
26 Ocak'20
02 Şubat'20
 
Tam Gün
İstanbul’un Gizemli Tarihi ve Efsaneleri
02 Şubat'20
09 Şubat'20
Tam Gün

 

Sömestr kelimesinin etimolojik kökeni


Fransızca "semestre"den geliyor. Altı aylık süre, okulda yarıyıl eğitim döneminin yarısı anlamında ~ Latince "semestris" altı aylık süre => (Lat sex, se- altı + Lat mens ay) sözcüklerinin birleşmesiyle oluşur.

1830'larda Auguste Comte tarafından popülerleştirilen sözcük, yaygın kanının aksine, Comte'dan 50 yıl önce, Fransız ihtilalinin teorisyenlerinden Sieyès tarafından üretilmiştir.

Ülkemizde ise, ilk defa 1934 yılında Resmi Gazetede sömestir şeklinde kullanılmış ancak kelimenin Türkçe nasıl yazılacağı hep bir sorun olarak kalmıştır.

Birçok kaynakta Sömestr veya Sömestre şeklinde yaygın kullanımı yeralsa da "sömester - semestir - sömestır" hatta sönmestir şeklinde bile yanlış yazımları görülmektedir. Güzel türkçemizde YARIYIL gibi zarif bir karşılığı da olduğunu hatırlatalım...

 

* Gezi ve Etkinlikler ile ilgili tüm detayları, tıklayıp - kendi sayfalarında görebilirsiniz... (Yukarıdaki tabloda etkinliğe ait linke tıklayarak) 

* Gezilere katılım için web sayfalarında bulunan "ön kayıt rezervasyon"   formunu doldurmanız gerekmektedir.

* Her tarih için ayrı rezervasyon formu mevcuttur.

 

keyifkurdu cocuk yaratici drama kisisel gelisim 865x553

 

Yorum yapmak için oturum açın

Sosyal Medya

yaratici drama nedir