Pazar, 01 Haziran 2014 14:46

Şiirİstanbul Şiir Festivali başladı...

Uluslararası Şiirİstanbul Festivali'nin 9.su bu yıl da birbirinden önemli isimleri ağırlıyor... /2014

ŞİİR  KAZANACAK !

Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Derneği tarafından 2006 yılından bu yana organize edilen “Uluslararası İstanbul Şiir Festivali ŞİİRİSTANBUL” bu sene 31 Mayıs akşamı, Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılan “Açılış gecesi” ile  başladı.

Festival bu yıl 13 konuk ağırlıyor. Aralarında İtalya PEN Başkanı Antonio Della Rocca’nın, Paris Şiir Bienali Direktörü Nelly Georges Picot’nun, Suriyeli şair ve aktivist Maram al Masri’nin, Brezilyalı şair ve Uluslar arası Barış Elçisi Lucas Guimaraens’in de bulunduğu konuklara Türkiye’den de Hüseyin Peker, Hüseyin Alemdar, Volkan Hacıoğlu, Pelin Özer, Ece Apaydın, İsmail Biçer, Hilal Karahan, Salih Aydemir katılıyor. Bu yılki açılışa Jehan Barbur müziğiyle destek veriyor.

31 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek 9. Uluslararası Şiirİstanbul Festivali; “Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Derneği”, çeşitli kültür sanat kurumları, yayınevleri, özel firmalar, üniversitelerin, edebiyat kulüplerinin, yerel yönetimlerin ve üyelerinin destek ve katkılarıyla organize ediyor.

ŞİİRİSTANBUL Festivaline bu yıla kadar Avustralya’dan, Kore’den, Küba, Peru, Şili ve El Salvador’dan, Sao Tome Adaları’ndan İrlanda, Makedonya, Filistin, ABD, Suudi Arabistan, BAE, Fas, Tunus ve Cezayir ve İran, Irak, Suriye, Fransa, Hindistan,  Kanada vd. 70’e yakın ülkeden 200’ün üzerinde şair katıldı. Her yıl 12 ile 41 arasında değişen konuklara Türkiye'den de onlarca şair eşlik ediyor.

Bu kategoriden diğerleri (önceki-sonraki makaleler): « Kez Gı Sirem İstanbul Sergisi Şiir Festivali »
Yorum yapmak için oturum açın